Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Kategorie

BHP dla Firm, usługi, szkolenia, outsorcing

Producenci

Informacje o papierach stosowanych do urządzeń fiskalnych.

Papiery stosowane do produkcji rolek kasowych ogólnie dzielimy na:

  • papiery termoczułe
  • papiery kopiujące
  1. papiery samokopiujące typu CB i CF
  2. papiery typu DKF tkz. papiery chemiczne
  • papiery offsetowe

Poniżej krótkie informacje o rolkach do różnego typu urzadzeń.


Rolki termiczne

 Rolki termiczne do kas, telefaxu i innych urządzeń produkowane są z papieru termoczułego o gramaturze od 48gr/m2 do 57g/m2. Rolki do bankomatów, parkometrów i innych urządzeń mogą być wykonane z gramatury od 38gr/m2 do 130 gr.m2. Przy zachowaniu odpowiednich warunków przechowywania dla standardowych papierów termoczułych potwierdza się zdolność rolek do nadruku przez 2 lata i trwałość nadruku do 5 lat. Rolek wykonanych z papieru termoczułego nie wolno przechowywać w pobliżu źródeł ciepła, w opakowaniach foliowych (LDPE, DHPE, PVC, PP); nadruk również znika przy kontakcie ze świeżo odbitą kserokopią, ludzkim potem itp. oraz pod wpływem silnego światła.Rolki termiczne należy przechowywać w ciemnym miejscu, w temperaturze 25C i wilgotności 65% (warunki pokojowe).

Rolki samokopiujące

 Rolki samokopiujące należy przechowywać w warunkach pokojowych. Przy zapewnieniu właściwych warunków przechowywania zdolność do samego kopiowania nie zmienia się przez 3 lata, natomiast wydruk na kopii utrzymuje się przez 25 lat (rolki wrażliwe na nacisk, składowanie w pozycji pionowej, brak kontaktu z art. chemicznymi, niektórymi rodzajami folii itp.). Rolki OFF+SC: typowe rolki do kas fiskalnych, oryginał - papier offsetowy, kopia papier typ SC, kopia może być biała lub w kolorze. Rolki DKF : zwane "chemicznymi" wykonane są z papieru typ SC+SC, idealne do kas młoteczkowych, nie wymagają użycia kasety barwiącej, bardzo wrażliwe na nacisk, kopia biała. Rolki CB+CF: wykonane z papieru w którym nadruk na kopii powstaje pod wpływem zetknięcia się oryginału z kopią przy uderzeniu igły głowicy drukującej.

Rolki do urządzeń pomiarowych i parkometrów

Rolki do urządzeń pomiarowych, tachografu, parkometrów itp. Rolki papierowe do urządzeń pomiarowych wykonane są zgodnie z wymaganiami producenta urządzenia, spełniają wymagania oraz posiadają stosowne certyfikaty.

Rolki do faxów i teleksów

Rolki do faxów i teleksów termiczne lub offsetowe, w roli. Rolki termiczne do kas, telefaxu i innych urządzeń produkowane są z papieru termoczułego o gramaturze od 48gr/m2 do 57g/m2. Przy zachowaniu odpowiednich warunków przechowywania dla standardowych papierów termoczułych potwierdza się zdolność rolek do nadruku przez 2 lata i trwałość nadruku do 5 lat. Rolek wykonanych z papieru termoczułego nie wolno przechowywać w pobliżu źródeł ciepła, w opakowaniach foliowych (LDPE, DHPE, PVC, PP); nadruk również znika przy kontakcie ze świeżo odbitą kserokopią, ludzkim potem itp. oraz pod wpływem silnego światła.Rolki termiczne należy przechowywać w ciemnym miejscu, w temperaturze 25C i wilgotności 65% (warunki pokojowe).

Rolki offsetowe

produkowane są z białego, bezdrzewnego i bezpyłowego papieru offsetowego. Zastosowanie wysokiej jakości papieru offsetowego w produkcji rolek kasowych zapewnia długotrwałe i bezawaryjne funkcjonowanie maszyn liczących.

Typowe zastosowanie rolek offsetowych: 

  • kasy, 
  • bankomaty, 
  • plotery