Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Kategorie

BHP dla Firm, usługi, szkolenia, outsorcing

Producenci

Bezpieczeństwo danych

Szyfrowanie SSL

Po otwarciu strony "Logowania" przy przekazywaniu jakichkolwiek danych pomiędzy naszym serwerem a klintem dane te są przesyłane w postaci zaszyfrowanej przy udziale protokołu SSL i klucza o dlugości 1024bity.
TLS (ang. Transport Layer Security) – przyjęte jako standard w Internecie rozwinięcie protokołu SSL (ang. Secure Socket Layer).
TLS zapewnia poufność i integralność transmisji danych, a także uwierzytelnienie servera, a niekiedy również klienta. Opiera się na szyfrowaniu asymetrycznym oraz certyfikatach X.509.
Aby korzystać z połaczenia bezpiecznego należy przy pierwszym połaczeniu zatwierdzić certyfikat - wyjątek bezpieczeństwa. Zalecamy by zrobić to na stałe, lub też na daną sesje. W tym drugim przypadku otwarcie nowej sesji wymagać będzie ponownego zatwierdzenia certyfikatu. Bez zatwierdzenia certyfikatu i uzyskania połączebnia szyfrowanego nie jest mozliwe logowanie i przesyłanie danych osobowych.
 

Przycisk tożsamości witryny

Przycisk tożsamości witryny ma funkcję bezpieczeństwa, która dostarcza wiele informacji o danej witrynie. Za pośrednictwem tego przycisku możesz się dowiedzieć, czy strona, którą wyświetlasz, jest zaszyfrowana oraz zweryfikowana, kto jest jej właścicielem i kto ją zweryfikował. Te informacje mogą pomóc w unikaniu niebezpiecznych witryn, które wyłudzają ważne dane od użytkowników.Przycisk tożsamości witryny znajduje się w pasku adresu, po jego lewej stronie, obok adresu witryny. W naszej witrynie ma on postać "kłudeczki". Po kliknięciu otworzy się informacja o połączeniu z witryną dyzio.pl oraz potwierdzenie, że połaczenie jest szyfowane, a przesyłane dane są bezpieczne.

 

Jeśli skorzystasz z systemu Paypal

Bezpieczeństwo przez duże B.

PayPal to jedna z najbezpieczniejszych platform płatniczych świata. Ponad 10-letnie doświadczenie w sektorze płatności online zaowocowało opracowaniem skutecznych metod ochrony danych. Nieważne, czy sprzedajesz, kupujesz, czy przekazujesz pieniądze – Twoje dane finansowe (numer rachunku i karty) są u nas bezpieczne, ponieważ zapisane są w zaszyfrowanej postaci na naszych bezpiecznych serwerach. Dzięki temu nie musisz ich udostępniać osobie otrzymującej lub wysyłającej płatność.

Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, wszystkie transakcje są monitorowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez zespół specjalistów do spraw bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest identyfikacja podejrzanych czynności i zachowań oraz ochrona naszych użytkowników przed nieautoryzowanymi transakcjami. Jeżeli mimo podejmowanych przez nas czynności prewencyjnych Twoja transakcja nie przebiega zgodnie z planem lub masz jakiekolwiek obawy dotyczące swojego bezpieczeństwa online, naruszeń typu phishing, możesz łatwo zgłosić problem i uzyskać pomoc. Dodatkowo, zarówno sprzedający, jak też kupujący objęci są programem ochronnym zgodnie z postanowieniami opisanymi w naszych zasadach i Umowie z Użytkownikiem.

Ochrona kupujących

Jeśli przedmiot kupiony online do Ciebie nie dotarł lub znacząco nie pokrywa się z opisem, zwrócimy Ci poniesione koszty. Ochrona kupujących obejmuje towary zakupione w serwisie eBay oraz przedmioty zakupione online i opłacone w systemie PayPal. Ochrona obowiązuje też w przypadku płatności dokonanych na stronie PayPal.

Jakie przedmioty podlegają ochronie? Ochrona obejmuje artykuły fizyczne, które można wysłać pocztą i których sprzedaż nie jest prawnie zabroniona. Oto przykłady, kiedy otrzymany przedmiot znacząco nie pokrywa się z opisem: przedmiotem zakupu była książka, a dotarł do Ciebie film, przedmiotem zakupu był towar nowy, a dotarł do Ciebie używany, zamówiono 3 przedmioty, a dotarły 2, przedmiot został uszkodzony podczas dostawy, w dostarczonym przedmiocie brakuje części (o czym sprzedawca nie poinformował Cię), zakupiony przedmiot był oryginałem, a dotarła do Ciebie podróbka. Jeżeli sprzedający opisał przedmiot poprawnie, a Twoje niezadowolenie wynika z faktu, że przedmiot nie podoba Ci się, ochrona PayPal nie obowiązuje.

Co nie podlega ochronie? Program ochrony kupujących PayPal nie obejmuje niektórych przedmiotów, m.in.: towarów cyfrowych, usług, pojazdów, przedmiotów wyprodukowanych na zamówienie, oraz artykułów niezgodnych z naszymi zasadami lub obowiązującym prawem. Ochrona nie ma zastosowania w przypadku przedmiotów zakupionych osobiście (nie online) oraz pieniędzy przesłanych rodzinie lub przyjaciołom.

Jak przebiega proces ochrony? Aby zainicjować proces ochrony kupujących należy otworzyć spór w ciągu 45 dni od daty wysłania płatności. Jeżeli sprzedający nie zaproponuje zadowalającego Cię rozwiązania, musisz przekształcić spór w roszczenie. Masz na to 20 dni od chwili otworzenia sporu. Przekształcając spór w roszczenie uznajesz, że niemożliwe jest znalezienie polubownego rozwiązania i prosisz PayPal o rozstrzygnięcie sprawy. Po zapoznaniu się z przedstawioną sytuacją, podejmiemy decyzję, bazując na zebranych informacjach oraz zasadach serwisu PayPal.

Więcej na stronie PayPal

Ochrona sprzedających

Większość transakcji przebiega bez zakłóceń. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, np. gdy otrzymasz nieautoryzowaną płatność lub kupujący zgłosi, że zakupiony przez niego przedmiot nie został dostarczony, możesz skorzystać z ochrony sprzedających. Jeżeli kupujący zapłacił przez system PayPal, a sprzedawany przez Ciebie towar podlega ochronie, pomożemy Ci, bez żadnych kosztów dodatkowych, odzyskać pełną kwotę transakcji.

Jakie transakcje podlegają ochronie? Ochrona obejmuje materialne artykuły fizyczne, które nadają się do wysłania pocztą i których sprzedaż nie jest zabroniona. Sprzedający musi dostarczyć potwierdzenie dostawy i/lub dowód wysyłki. Transakcja musi być oznakowana jako uprawniona do ochrony sprzedających PayPal (możesz to sprawdzić po zalogowaniu się do swojego konta PayPal na stronie szczegółów transakcji). Jeżeli sprzedajesz w serwisie eBay, Twoja sprzedaż automatycznie kwalifikuje się do programu ochrony, o ile wysyłka nastąpiła do kraju, w którym PayPal jest akceptowaną metodą płatności. Towar powinien być wysłany na adres kupującego podany na stronie Szczegóły transakcji.

Jakie transakcje nie podlegają ochronie? Program ochrony sprzedających PayPal nie obejmuje sprzedaży usług, dóbr niematerialnych lub cyfrowych oraz przedmiotów zabronionych. Ochronie nie podlegają przedmioty wysłane, ale nie pokrywające się z opisem, na podstawie którego kupujący złożył zamówienie, ani przedmioty dostarczone osobiście bądź takie, których wysyłki nie udokumentowano i których dostawy nie można prześledzić online.

Co jest dowodem dostawy? Dowodem dostawy jest dokument umożliwiający prześledzenie online drogi przesyłki od sprzedawcy do kupującego. Innymi słowy, jest to potwierdzenie online od dostawcy wysyłki zawierające następujące dane:

  • status przesyłki „dostarczona” (lub ekwiwalent) oraz data przesyłki
  • adres odbiorcy z widoczną nazwą miasta/kraju oraz kod pocztowy (lub jego międzynarodowy odpowiednik).